BIG_inn AT-HU
Oktatási együttműködések az AT-HU határrégióban_innovatív
Általános projektleírás
A gyermekek és fiatalok foglalkoztathatóságának erősítése központi kérdés a határon átnyúló gazdasági és szociális térségben. A dinamikusan fejlődő munka világában nagy jelentőséggel bírnak a különböző nyelvi és kulturális készségek, valamint a természettudományok, a technológia és a digitalizáció területén szerzett alapos ismeretek.Ezért a projekt új távlatokat nyit a nyelvfejlesztésre is kiterjedő tudásátadás számára, a kutatásalapú és mozgásos tanulás módszereinek felhasználásával. Ebből a célból a projektpartnerek határon átnyúló együttműködésben egy anyaggyűjteményt hoznak létre, amely a meglévő regionális potenciálokat (mint például vállalkozások, természetvédelmi területek, energiatermeléssel foglalkozó cégek, …), mint tanulási helyszíneket is magában foglalja. A képzési intézkedések, valamint a határon átnyúló szakértői tapasztalatcsere biztosítja az új módszerek alkalmazását az óvodai és iskolai programokban.
Egy másik innovatív megközelítés a regionális potenciálok online felfedezése, kétnyelvű tevékenységek a hozzá kapcsolódó tartalmakkal, illetve határon átnyúlóan.
A pedagógiai innovációk oktatási intézményekben való fenntartható integrálása érdekében további képzési ajánlatokat dolgoznak ki és terjesztenek az innovációmenedzsment területén. Továbbá a határon átnyúló együttműködés keretében első alkalommal készül szellemi tőkefelmérés, amely a projektekben létrehozott hozzáadott értéket teszi láthatóvá.
Projektcélok
- Új módszertani megközelítéseket dolgozunk ki a nyelv és technológia, a nyelv és a természettudományok kombinálásával. Ezek hozzájárulnak az idegennyelv oktatás és a többnyelvű oktatásban résztvevő gyerekek, fiatalok tanulási sikerének növeléséhez.
- A pedagógusok interdiszciplináris képzése a kísérletező, mozgásos tanulás területén.
- A projektrégió oktatási intézményei megismerik és tantermen kívüli MTMI tanulási helyszínként használják a határon átnyúló gazdasági és természeti térség regionális potenciáljait.
- Az új oktatási megközelítések sikeres alkalmazása érdekében innovációs menedzsment útmutatót készítünk, amely alapján képzéseket kínálunk a képző intézmények vezetői számára.
- A projektek hozzáadott értéke a széles nyilvánosság és a politikai döntéshozók számára strukturált módon a szellemi tőkefelmérésen keresztül válik láthatóvá.
Célcsoportok
- Óvodák és iskolák (gyerekek, [nyelvi] pedagógusok, intézményvezetők, szülők)
- Iskolai és óvodai felügyeleti szervek
- Pedagógiai képző- és továbbképző intézmények (diákok, hallgatók)
- Községek és városok
- Gazdasági szervezetek, természetvédelmi és kulturális intézmények
További információk a projektről az alábbi oldalon érhetőek el: https://interreg-athu.eu/hu/biginnathu/